AKTUALNOŚCI

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

Jest taki dzień w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Wtedy to najważniejsi są Babcia i Dziadziu.

Święto Babci i Dziadka to uroczystość środowiskowa, która stała się tradycją naszej szkoły. Przygotowywana jest przez uczniów klas I–III pod czujnym okiem wychowawczyń. W tym roku wnuczęta już od rana z niecierpliwością oczekiwały na przyjęcie Wyjątkowych Osób w progach naszej szkoły. Kiedy sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, zebranych seniorów i wszystkich gości powitał dyrektor szkoły, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Deklamowali wierszyki, śpiewali piosenki a specjalną niespodzianką było przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” w wykonaniu szkolnego kółka teatralnego. Podczas występu mali artyści z ogromnym przejęciem odtwarzali swoje role, a Dziadkowie ze wzruszeniem odbierali sztukę. Po odśpiewaniu „100 lat” dzieci złożyły Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając Im własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek. W ten sposób wszyscy wyrazili swoją wielką miłość i szacunek dla Seniorów, a także podziękowali za opiekę, dobro i ciepło, które otrzymują od Nich każdego dnia. Goście trud swoich wnuków nagrodzili ogromnymi brawami, a całusów, przytuleń i pochwał nie było końca. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie na tę uroczystość, za miłe słowa i uśmiech. Życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Powiązane wpisy