AKTUALNOŚCI

Wyjątkowe spotkanie wigilijne

Tego dnia szkoła w Mogielnicy już od rana rozbrzmiewała dźwiękami kolęd. Grupka kolędników z przewodniczącą szkoły na czele przewędrowała od klasy do klasy, by zaprosić na spotkanie wigilijne.IMG_8434

Po godzinie 12 na sali gimnastycznej zaczęło się robić coraz bardziej gwarno. Migoczące światełka choinkowe, opłatek i sianko tworzyły wyjątkowy klimat, a podniosła atmosfera przypominała każdemu, że już za chwilę rozpocznie się coś wyjątkowego.

IMG_8429

Najpierw wystąpiła grupa kolędnicza uczniów z klasy V i VI przygotowana przez Panią Karolinę Musiał. Przypomnieli nam oni staropolskie zwyczaje kolędowania od domu do domu, by nieść radosną nowinę o Narodzeniu Bożej Dzieciny i złożyć życzenia samych pomyślności w Nowym Roku.

IMG_8437IMG_8443IMG_8456

Następnie obejrzeliśmy montaż taneczno-muzyczny dzieci z klasy II i III, do którego przygotowały ich Pani Beata Głodowska oraz Pani Małgorzata Wróbel.IMG_8468IMG_8472

IMG_8479

Kolejno Ksiądz Mariusz Godek opowiedział o wigilijnych symbolach, zapomnianych zwyczajach oraz zabawnych ciekawostkach z nimi związanych.

IMG_8486

Na koniec wysłuchaliśmy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu zespołów muzycznych uczniów klas IV-VI, który zaczarował nas magicznym duchem Świąt.IMG_8464

Po części artystycznej została odczytana biblijna historia Narodzenia oraz nastąpiło błogosławieństwo wszystkich zebranych. Usłyszeliśmy również najserdeczniejsze i najszczersze życzenia od Księży oraz Pana Dyrektora.

IMG_8513

Spotkanie zakończyliśmy smacznym akcentem w postaci poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców. W powietrzu dawało się wyczuć atmosferę wyjątkowości, szczerości i przebaczenia.
To wspaniałe, że czas Bożego Narodzenia potrafi zjednoczyć społeczność szkolną jeszcze bardziej – w niepowtarzalny i najpiękniejszy sposób!

IMG_8517

Powiązane wpisy