AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Matematyka z Kahootem

         Każdy uczeń potrafi świetnie posługiwać się komórką, smartfonem, tabletem czy laptopem. Co do tego nie ma już chyba nikt wątpliwości. Warto zatem wykorzystać te urządzenia na zajęciach edukacyjnych. Wszyscy lubimy quizy, konkursy, teleturnieje i zdrową rywalizację. Lekcja rozpoczęta słowami „Wyjmijcie smartfony lub tablety” zdaje się być lekcją marzeń dla niejednego ucznia – to polecenie jest jak budzik dla mózgu wielu młodych ludzi.
       Nowe, akceptowane przez uczniów, efektywne formy uczenia się pozwalają osiągać im lepsze wyniki. Ciekawym pomysłem na zaktywizowanie uczniów oraz zwiększenie atrakcyjności lekcji, jest wykorzystanie bezpłatnej platformy Kahoot. Dzięki niej można tworzyć i przeprowadzać interaktywne quizy. Strona https://getkahoot.com/ umożliwia tworzenie guizów. Strona  https://kahoot.it/ służy do logowania. Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły już od jakiegoś czasu korzystają z powodzeniem z Kahoota na lekcjach matematyki.
       Kahoota polecamy wszystkim, którzy urządzenia TIK traktują jak pomoce dydaktyczne i chętnie wykorzystują je na zajęciach edukacyjnych.
Tags

Powiązane wpisy