AKTUALNOŚCI Samorząd uczniowski WOLONTARIAT

Niesiemy pomoc dla schroniska zwierząt w Boguchwale.

20151128_161839Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy przeprowadził akcję zbiórki darów dla zwierząt ze schroniska w Boguchwale.

Okres zimy to bardzo trudny okres dla mieszkańców schroniska i ich opiekunów. Uczniowie szkoły postanowili pomóc podopiecznym schroniska poprzez zorganizowanie zbiórki karmy suchej i mokrej, koców, kołder oraz ręczników. W schronisku przebywa obecnie 15 psów i kilkanaście kotów. Psy są ponad 10 letnie, niestety nie łatwo o ich adopcje, ze względu na ich wiek, są  więc skazane na schronisko do końca życia. W tym wyjątkowo zimnym okresie warto pomóc bezdomnym zwierzętom, które czekają na wsparcie od ludzi dobrego serca.

Jednym z opiekunów schroniska jest Pani Magdalena Kogut z Boguchwały, którą to w ostatnią sobotę odwiedziła w schronisku p. Aleksandra Bernatowska-Hadała – nauczyciel przyrody wraz z przewodniczącą SU – Olgą Musiał i skarbnikiem SU – Patrycją Włodyką. Podczas spotkania zostały przekazane dary uczniów szkoły dla schroniska. Pani Magda serdecznie podziękowała za datki i opowiedziała historię wszystkich psów będących w schronisku, ich losy oraz ciekawe przygody.

20151128_163413Na adopcje również czekają koty, które obecnie zamieszkują w „Domu Tymczasowym u Madzi”, który jest prowadzony przez Panią Magdalenę – osobę o gołębim sercu i wielkiego społecznika jeśli chodzi o pomoc i opiekę nad porzuconymi zwierzętami.

Istnieje również możliwość pomocy schronisku w formie wolontariatu. Aby stać się wolontariuszem schroniska wystarczy uzyskać tylko zgodę od rodziców i zadeklarować, że pomoc w schronisku nie będzie kolidowała z obowiązkami szkolnymi. Pomoc jaką mogą zaoferować wolontariusze to m.in. spacery ze zwierzętami ze schroniska oraz prace porządkowe.

Powiązane wpisy